dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

poniedziałek, 2 lipca 2012

Jaki serwer dla początkujących?

 
Coraz więcej ludzi decyduje się na  
zakładanie strony internetowej
niezależnie czy jest to kierowane zainteresowaniem czy koniecznością. Obecnie nie jest potrzebna żadna szczegółowa wiedza informatyczna czy umiejętność programowania, aby móc założyć własną skromną witrynę.


Dlatego właśnie liczba rejestrowanych domen i co za tym idzie stron www, stale rośnie. Proste kreatory stron czy gotowe aplikacje jak Joomla! czy Wordpress, pozwalają nawet osobom nie mającym żadnego doświadczenia, na tworzenie i prowadzenie stron internetowych. I choć łatwość zakładania własnych witryn rośnie, to jednak zawsze jest potrzebna pewna wiedza chociażby na początek. Jednym z pierwszych dylematów początkującego webmastera jest pytanie gdzie założyć stronę www 
czyli jaką firmę hostingową wybrać? 

Na rynku jest ich mnóstwo, a każdy poleca inną twierdząc, że to właśnie ta jest najlepsza.

Na pewno ważnym aspektem jest cena serwera. Najbardziej znane marki sporo kosztują, ale są przecież inne. Przed wyborem należy się dowiedzieć jak długo dana firma utrzymuje się na rynku i jakie ma opinie użytkowników. Te ostatnie mogą być różne, ale jeżeli firma istnieje od kilku lat i ma się dobrze, to znaczy, że ludzie nadal korzystają z jej usług. Innym elementem często bagatelizowanym jest wygląd strony firmowej. To jest tak jak z człowiekiem, trudno komuś zaufać jeżeli wygląda niechlujnie. Należy też sprawdzić czy na stronie firmy są podane dane firmy jak siedziba i regon.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem są parametry serwera. Niektóre oferty mogą kusić parametrami bez limitu jak transfer danych czy bazy danych, ale czy na pewno to nam się przyda w takim stopniu? Wątpliwe. Dlatego najlepiej wybrać pakiet hostingowy dostosowany do naszych potrzeb i nie przepłacać.
Bardzo ważnym argumentem dla początkujących webmasterów, jest wsparcie techniczne. Niektóre firmy niezbyt chętnie odpowiadają na błahe pytania i problemy(błahe dla nich a nie dla nas) twierdząc, że człowiek prowadzący stronę powinien mieć wiedzę. To błąd z ich strony, gdyż odpychają od siebie klientów. Miłym dla nas rozwiązaniem jest jakieś forum, wsparcia, działające w zakresie firmy i zrzeszające swoich użytkowników. Niestety mało jest takich rozwiązań, a fora są często "martwe" i nikt nie odpowiada na twoje pytania. Ale są wyjątki i firmy, które bardzo dbają o klientów i starają się im we wszystkim pomagać.

Jeżeli jesteśmy początkujący, to zapewne będziemy tworzyć stronę na bazie jakiś CMS-ów lub kreatora stron, dlatego należy sprawdzić czy owe systemy są dostępne na naszym serwerze. Bezpieczeństwo i regularne kopie naszej witryny również są obowiązkowe. Jeżeli czegoś nie wiesz pytaj, jeżeli otrzymasz wymijająca odpowiedź zastanów się czy warto wykupić tam usługę. Zwracaj także uwagę na cenę przedłużenia domeny, gdyż te mogą się sporo różnić u poszczególnych firm.

Powyższe wskazówki powinny Ci nieco przybliżyć słuszny wybór hostingu, tak abyś mógł się skupić wyłącznie na tworzeniu swoich pierwszych stron internetowych.


Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz